tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 24 lutego 2020   Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny

Pomoc dla Kamerunu

Społeczność Kolskiej Trójki  udowodniła, że "każdy ma coś, co może dać innym". A wszystko to za sprawą świątecznego kiermaszu, który odbył się pod koniec listopada. W momencie gdy powstał pomysł - pomocy dla Kamerunu  - wszyscy w formie wolontariatu, (rodzice, uczniowie i nauczyciele) wsparli to dzieło - dobrowolne i bezpłatne.

To właśnie na owym kiermaszu można było nabyć dekoracje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wśród nich znalazły się różnego rodzaju bombki - szklane, ozdobione koronką, plastikowe, świeczniki, ozdoby szydełkowe - do postawienia na stół i do zawieszenia na choinkę. Nie zabrakło aniołów, różnego rodzaju  choinek. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Centrum Misyjnego Sióstr Pallotynek. W Kamerunie siostry te  prowadzą przedszkola i szkoły,  ośrodki zdrowia. W ostatnich dniach na ręce dyrekcji wpłynęło podziękowanie za wsparcie.

Dzięki inicjatywie my mamy piękne dekoracje świąteczne, a potrzebujący wielką pomoc. To piękny gest dobroci, szczególnie doceniany w czasie oczekiwania na Boże Dziecię.

Źródło: SP nr 3 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe