tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 15 września 2019   Imieniny: Albina, Nikodema, Marii

Miejska Olimpiada Ekologiczna

W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole odbyła się Miejska Olimpiada Ekologiczna dla uczniów szkół podstawowych klas IV - VIII i gimnazjów, zorganizowana przez Zespół ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Kole.

Dokładnie 14 uczniów z klas IV-VI  oraz 15 uczniów klas VII, VIII i gimnazjum, będących pasjonatami ekologii i ochrony środowiska, rozwiązywało test zawierający 30 pytań zamkniętych.  Laureatami zostali reprezentanci SP nr 5: w kategorii klas IV-VI: Wiktoria Sosnowska, Kacper Folga i Szymon Kwiatkowski, w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum: Zuzanna Szypulska, Konrad Zawiślak i Emilia Zawiślak.

- Celem Olimpiady Ekologicznej jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wyzwalanie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska, do czego bardzo was zachęcamy - powiedziała Katarzyna Sikorska z Urzędu Miejskiego w Kole.

Laureaci i wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy, ekologiczne torby oraz książki, które pomogą im rozwijać przyrodnicze pasje.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe