tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 21 listopada 2019   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada

Muzyczny talent Jakuba Przybyłowicza

Jest niezwykle utalentowany muzycznie, uwielbia śpiew i występy sceniczne.Mowa o uczniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole Jakubie Przybyłowiczu, który dumnie reprezentuje artystycznie szkołę i miasto, a dziś odwiedził Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, by osobiście opowiedzieć włodarzowi o swojej pasji i planach na przyszłość.

Talent Kuby zna każdy, kto choć trochę interesuje się kolską kulturą. Wielokrotnie występował na lokalnej scenie. Jego śpiew słuchali goście z zagranicy, ambasadorowie - ostatnio delegaci z Gruzji. Niedawno zdobył pierwsze miejsce w kategorii "duety" podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". Trenował pod okiem nauczycieli ośrodka - p. Wiolety Świder i p. Joanny Pietrzak. Wygrana na Festiwalu to pierwszy międzynarodowy sukces Kuby. Jak dalej potoczą się losy uzdolnionego młodzieńca?

Dzisiaj Kuba odwiedził burmistrza w ratuszu. Przybył w towarzystwie opiekunek z SOS-W. Panie za zaangażowanie w rozwój artystyczny podopiecznego otrzymały dyplomy uznania od Zarządu  Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej "Kołowrotek". Stowarzyszenie było jednym z inicjatorów przyjazdu zagranicznych delegacji do Koła, a Kuba ubogacił swoim śpiewem program pobytu zagranicznych gości. Włodarz gratulował artyście, życzył kolejnych sukcesów, zapewniał, że liczy na dalszą promocję miasta i nie wypuścił miłego gościa bez cukierków oraz zestawu miejskich gadżetów.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe