tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 20 listopada 2019   Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

Pierwsza edycja "Ulicznych Pedagogów" za nami

Tradycją stała się już coroczna, lokalna akcja "Uliczni Pedagodzy" organizowana przez Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole.

Wzorem lat ubiegłych w dniach 1-5 lipca kolskie dzieci mogły wziąć udział w plenerowych zajęciach o charakterze profilaktycznym, opiekuńczym, wychowawczym i animacyjnym.

W tym roku celem Ośrodka było odciągnięcie dzieci od komputera i telefonu komórkowego, a także przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Obecnie dzieci i młodzież żyją w świecie pełnym elektroniki. W ręku telefon, na biurku komputer, a w sypialni, w centralnym miejscu, stoi telewizor, nierzadko połączony z konsolą do gier. Te gadżety skupiają uwagę dzieci, które z ochotą z nich korzystają.

Niestety, grunt w tym przypadku jest bardzo grząski i łatwo o uzależnienie. Radykalne ograniczenie korzystania z nowych technologii może dawać odwrotny skutek, dlatego warto szukać  i  stwarzać dzieciom alternatywne, interesujące  zajęcia.

 Podczas akcji ulicznej pedagodzy MOPiPR zaproponowali dzieciom zajęcia o charakterze artystycznym, manualnym, muzycznym, tanecznym, sportowym oraz edukacyjnym. Nie zabrakło również atrakcji animacyjnych takich jak malowanie twarzy, malowanie kolorowych tatuaży, warsztatu z formowania balonów i robienia kolorowych motyli. Ważnym punktem był warsztat z baśni i opowieści, podczas którego dzieci po wysłuchaniu bajki profilaktycznej wydanej przez PARPA pt. "Mała Zuzia", tworzyły plakaty przedstawiające preferowane sposoby spędzania wolnego czasu bez użycia telefonu komórkowego i komputera.

Bardzo dziękujemy przedstawicielce Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole, za przeprowadzenie zajęć przypominających dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, higieny, zdrowego odżywiania, jak prawidłowo chronić się przed kleszczami oraz jak usunąć go za pomocą dostępnych w aptekach kleszczołapek. Dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały drobne nagrody.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole,  którzy przypomnieli najmłodszym reguły prawidłowego korzystania z dróg, podkreślili, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe oraz omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw wakacyjnych. Dzieci mogły przymierzyć strój policjanta, zwiedzić radiowóz oraz przećwiczyć nabyte umiejętności w miasteczku ruchu drogowego. Podczas zajęć uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.
Wyrazy wdzięczności pragniemy przekazać także pracownikom Urzędu Miejskiego w Kole za nieocenioną pomoc techniczną i organizacyjną w zrealizowaniu przedsięwzięcia.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, oprócz zajęć i materiałów potrzebnych do ich przeprowadzenia, zapewnił uczestnikom wodę, soki, słodycze oraz drobne nagrody.

Dzieci, które nie mogły skorzystać z lipcowej edycji akcji, zapraszamy już w sierpniu na drugą edycję, która odbędzie się przy ul. Nowy Rynek w dniach 07-09 sierpnia.

Źródło: MOPiPR w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe