tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 29 lutego 2020   Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

Noworoczna Choinka w Klubie LOK

Podobnie jak w minionych latach tak i w tym roku Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wraz z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zorganizował dla dzieci noworoczną choinkę. Ponieważ zbliżał się Dzień Babci i Dzień Dziadka, w świetlicy klubowej przy ul. Pułaskiego 8 pojawili się w sobotnie późne popołudnie (18 stycznia) ze swoimi wnukami, oprócz rodziców, i dziadkowie.

Panie z Rady Klubu zaprosiły dzieci wraz z ich opiekunami na słodki poczęstunek. Małgorzata Stężewska, Zofia Kupczak i Agata Bartosik postarały się, żeby wszystkim smakowały pączki z nadzieniem, inne słodycze, także gorąca herbata z sokiem malinowym. Niespodziewanie w świetlicy klubowej pojawił się długo oczekiwany św. Mikołaj oznajmiając swoje przybycie dźwiękiem dzwonków. Na jego pojawienie się prawie wszystkie dzieci okazały radość, ale były również i takie, które widząc go nagle spoważniały - gdy zobaczyły że św. Mikołaj, oprócz pokaźnego worka wypełnionego paczkami, trzymał w ręku i rózgi. Po gromkim powitaniu, św. Mikołaj rozmawiał kolejno z każdym dzieckiem obdarowując je torbami pełnymi słodyczy a także, bez wyjątku, i rózgami. Niektóre dzieci popisywały się przed św. Mikołajem wierszykiem, piosenką. Najbardziej rozbawił obecnych 10-letni Dawid Balcerzak interpretacją przeboju Zenka Martyniuka … oczy zielone..., któremu pomogli w śpiewie wszyscy zgromadzeni w świetlicy.

Wspólna zabawa ze św. Mikołajem dała dzieciom i osobom dorosłym wiele radości, przypominając starszym ich dziecięce lata. Żal było się rozstawać… Św. Mikołaj obiecał ponownie odwiedzić dzieci za rok, a na pożegnanie pozował do wspólnego zdjęcia pod świątecznie przybraną choinką.

Dzięki przychylności wielu osobom prywatnym oraz kolskim instytucjom dzieci w tym dniu obdarowane zostały bogatymi w słodycze paczkami. Organizatorzy zabawy choinkowej wraz ze św. Mikołajem serdecznie dziękują za okazaną pomoc w organizacji tej „noworocznej choinki” państwu Zofii i Januszowi Kupczakom, Mirosławowi Kwiręgowi z Urzędu Miejskiego w Kole, Tomaszowi Nuszkiewiczowi z MTC w Kole , Radnej Rady Miejskiej w Kole Teresie Brzoskiej i Radnej Ewie Lewickiej, Agacie Bartosik, Elżbiecie Budzińskiej z SOSW w Kole, MZEC w Kole, Firmie ANDRE w Kole, PRDM w Kole.

Spotkanie było również okazją do wręczenia Agacie Bartosik medalu w „75 Rocznicę Ligi Obrony Kraju” przyznanego przez ZG LOK w Warszawie w podziękowaniu za aktywność społeczną w pracach klubu na rzecz dzieci i młodzieży.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe