tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 29 lutego 2020   Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

Po raz czwarty zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

14 lutego 2020 r. o godz. 15.30, na placu przed Ratuszem, po raz czwarty w Kole, wspólnie zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet.

W ramach akcji o godz. 16.00 zaplanowano wykłady nt.: "Przemoc w świetle prawa" (Maciej Rosiak, radca prawny), "Zrozumieć przemoc" (Maria Ugarenko-Kupińska, spec. ds. przeciwdziałania przemocy). Natomiast o godz. 16.30 można wziąć udział w instruktażu samoobrony, który przeprowadzony zostanie przez funkcjonariuszy Policji. W trakcie trwania akcji dyżurować będzie również przedstawiciel MOPS w Kole.

Przewidziano słodki, walentynkowy poczęstunek.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole wspiera akcję "Nazywam się Miliard. One Billion Rising". To przedsięwzięcie przeciwko przemocy wobec kobiet, ale też okazujące wsparcie i solidarność z osobami, które takiej przemocy doświadczyły lub doświadczają.

W całej Polsce akcję "Nazywam się Miliard. One Billion Rising" prowadzi Fundacja Feminoteka, a w Kole - Adrianna Brzoska, która jest koordynatorką organizacji w naszym mieście. MOPiPR zaprasza wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, na wykład radcy prawnego "Przemoc w świetle prawa" oraz specjalisty ds przeciwdziałania przemocy "Zrozumieć przemoc" w dniu 14 lutego, w sali Ratusza Miejskiego w Kole.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe