tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  5 Lipca 2024 r. Imieniny: Antoniego i Marii

Podsumowanie Biegu o Puchar Prezesa Wood-Mizer

Dodane: 18 Kwiecień 2023  07:44:41   Opublikował: Piotr Kapalski
Startujący zawodnicy 2. z cyklu Grand Prix Koło 2023 biegu o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer
Relacja Grand Prix Koło: Bieg o Puchar Prezesa Wood-Mizer pod dyktando Wojnickiego i Wypychowskiego.
Drugi bieg cyklu Grand Prix Koło 2023 za nami. Rozegrany w sobotę Bieg o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer wygrali w konkurencji biegowej Łukasz Wojnicki i Marta Marszałek oraz Radosław Wypychowski i Marianna Jóźwiak w nordic walking.

15 kwietnia odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Koło 2023. W sobotnie przedpołudnie zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer. Biuro, trasa oraz start i meta zawodów zlokalizowane były w okolicach zakładu Wood-Mizer, na popularnych wśród kolskich biegaczy polach aroniowych. Powiedzieć, że w dniu startu pogoda nie rozpieszczała zawodników to jak nie powiedzieć nic. Rywalizacji cały czas towarzyszył rzęsisty deszcz i wiatr. Trasa biegu poprowadzona była drogami gruntowymi i ścieżkami leśnymi, które miejscami były bardzo grząskie i błotniste. Dla biegaczy przygotowano dystans 10 km, natomiast kijkarze mieli do pokonania dystans o połowę krótszy. Mimo ekstremalnych warunków na starcie zameldowało się 111 biegaczy i 44 nordikowców. Bieg ruszył punktualnie o godzinie 10.00 a sygnał do startu dał gospodarz biegu Robert Bagiński - Prezes Wood-Mizer.

Nieco po ponad 30 minutach wyścigu pojawiali się na mecie pierwsi zawodnicy. W męskiej rywalizacji nordic walking najlepszy okazał się być Radosław Wypychowski. Zawodnik Triton Konin wypracował sobie ponad minutę nad kolejnymi kijkarzami. Czas Wypychowskiego to 31:48. Drugie miejsce zajął Marcin Żurawik (33:03). Na najniższy stopień podium załapał się Włodzimierz Remisz (33:06). Wśród kobiet zwyciężyła Marianna Jóźwiak. Reprezentantka Serce Nordica Włocławek uzyskała czas 33:21. Druga była Urszula Pieńkowska (34:52), a trzecia Maja Andrzejewska (35:08).
Wśród biegaczy zwyciężył Łukasz Wojnicki. Zawodnik Andre Team, uwzględniając sobotnie warunki, uzyskał rewelacyjny czas 36:50. Dla Wojnickiego było to drugi tryumf w tegorocznym cyklu GP Koło. W sobotnim wyścigu na mecie wyprzedził o 1 minutę i 11 sekund drugiego Przemysława Majdę (38:01). Męskie biegowe podium uzupełnił Krzysztof Nowosielski (38:34).

W damskiej rywalizacji najlepsza okazała się być Marta Marszałek. Zawodniczka Geberit Team finiszowa w czasie 46:09. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Nowacka (46:19), a trzecią lokatę wywalczyła Marta Krokos (47:22).

Rywalizację drużynową ponownie wygrała ekipa ekipa No Name Team. Drugie miejsce zajęła drużyna Triton Konin. Na najniższy stopień wskoczyła Kolka Team.

Pełna lista wyników Biegu o Puchar Prezesa Wood-Mizer znajduję się niżej pod linkiem:

Kolejny wyścig Grand Prix Koło 2023 odbędzie się 6 maja, a rywalizacja toczyć się będzie o Puchar Prezesa Andre. Start biegu o 22:30. Zachęcamy do kibicowania.

Źródło i zdjęcia: Eugeniusz Gembka