tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  3 Lipca 2024 r. Imieniny: Anatola i Jacka

Ruszyła VIII edycja Grand Prix Koło

Dodane: 19 Marzec 2024  11:54:16   Opublikował: Piotr Kapalski
Zawodnicy startują w pierwszym biegu z cyklu VIII edycji Grand Prix Koło 2024
Urbaniak i Walczak-Pecyna najlepsi w biegu, Kowalak i Karczewska najszybsi w nordic walking. W sobotę 16 marca wystartowała 8. edycja kolskiego Grand Prix. Cykl rozpoczął się biegiem o Puchar Dyrektora firmy Geberit. Zawody zgromadziły blisko 180 biegaczy i kijkarzy, którzy rywalizowali na 5 km trasie wytyczonej na wałach wzdłuż Warty. Start i meta biegu zlokalizowane były na Stadionie Miejskim MOSiR.

Po samotnym finiszu, zwycięzcą biegu z czasem 17 minut oraz 22 sekund został Dominik Urbaniak - reprezentant No Name Team. Drugie miejsce zajął Dariusz Jankowiak (17:36), a na najniższym stopniu pudła stanął Kacper Koszal (17:40).

Wśród kobiet najszybsza była też reprezentantka No Name Team - Michalina Walczak-Pecyna z wynikiem 19:44. Drugą lokatę wywalczyła Żaneta Kowalczyk (19:56). Podium uzupełniła Monika Wojciechowska (20:08).

Konkurencję nordic walking wygrał Robert Kowalak (29:54), który zdecydowanie wyprzedził Michała Osińskiego (33:06) i  Radosława Wypychowskiego (33:42). Wśród Pań na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Karczewska (36:01). Kolejne miejsca zajęły Marta Pawlak (36:57) i Ewa Okupnik-Kicińska (37:20).

W klasyfikacji drużyn biegu o Puchar Dyrektora firmy Geberit najlepsza okazała się ekipa Koszal Triathlon. Drugie miejsce zajęła drużyna No Name Team a trzecia lokata przypadła grupie Koło Biega.

Na mecie na zawodników prócz pamiątkowych medali czekał okazały pakiet regeneracyjny. Bezpośrednio po biegu najlepszych zawodników nagradzali Wiceburmistrz Miasta Koła Lech Brzeziński i Dyrektor Geberit Tomasz Pronin.

Drugi bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Koła odbędzie się 6 kwietnia. Zawodnicy ścigać się będą o Puchar prezesa firmy Wood Mizer a trasa biegu wynosić będzie 10 km.