Już po wejściu do sali rzucają się w oczy ustawione w podkowę stoły nakryte białymi obrusami. Ta biel ma swoje znaczenie - białe obrusy stosuje się przy uroczystych obiadach i kolacjach. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole także należy położyć biały obrus , co symbolizuje dobre intencje osób zasiadających do kolacji wigilijnej. Zauważamy także małą, przybraną choinkę - symbol świąt. Wśród nas rzucają się w oczy pięknie ubrane panie, członkinie naszego chóru " Wesołe Nutki". Jest też jedyny w chórze mężczyzna, poprzedni prezes stowarzyszenia, a obecnie radny R.M. - pan Jarosław Graczyk. Na stołach stawiane są różnego rodzaju ciasta, kawa i herbata.
Głos zabiera prezes stowarzyszenia Wiesław Czekalski - mówi o czasie spotkania i składa członkom stowarzyszenia i ich rodzinom życzenia na zbliżające się święta i Nowy Rok. Na stołach pojawia się łączony ze świętami opłatek. Opłatek symbol pojednania i przebaczenia, znak przyjaźni i miłości. Wokół stołów małe zamieszanie - jak każe tradycja łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia.
Życzenia świąteczne członkom stowarzyszenia i ich rodzinom składają wiceprezeski stowarzyszenia - panie Małgorzata Kulas i Anna Skąpska. Głos zabiera Jarosław Graczyk . Mówi o pięknym zwyczaju śpiewania kolęd i wymienia jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych na świecie - to " Cicha noc". Pierwszy raz wykonana podczas pasterki w 1818 roku w austriackim Oberndorfie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów. Stała się synonimem pięknego, świątecznego nastroju.