Na scenie MDK spotkały się chóry z Koła, Szamotuł, Turku, Kostrzyna Wielkopolskiego i Grodziska Wielkopolskiego biorące udział w II PRZEGLĄDZIE CHÓRÓW i ZESPOŁÓW WOKALNYCH. Ta nowa, miejmy nadzieję cykliczna, impreza wyrosła na tradycjach Wielkopolskich Konfrontacji Chórów, i jak jej poprzedniczka, służy wymianie doświadczeń i integracji środowiska.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miejski Dom Kultury, Szkoła Muzyczna “Yamaha”, Państwowa Szkoła Muzyczna. Nasze miasto reprezentowali: Chór dziecięcy “La Violetta” z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kole, Chór Farny “Lutnia” z Koła, Chór Parafialny “Cantate Deo” z Koła, Towarzystwo Śpiewaczo – Muzyczne “Lutnia” z Koła. Spotkanie pozwoliło „naszym” porównać umiejętności z gośćmi z innych wielkopolskich formacji: Chóru Kameralnego Dziecięcego “Kamer – Ton” z Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach, Chóru “Złota Jesień” z Kostrzyna Wielkopolskiego, Ottimo” z Grodziska Wielkopolskiego oraz “Viribus Unitis” z Liceum Ogólnokształcącego w Turku.
W ubiegłorocznym przeglądzie udział wzięły 4 zespoły, w obecnej edycji ich liczba podwoiła się. Organizatorzy wierzą, że festiwal będzie się cieszył dużą popularnością, bowiem śpiewających grup jest wiele, a nowa formuła przedsięwzięcia ma zachęcać do pokazania się na scenie. - Konfrontacje nie mogły być kontynuowane w dawnej konwencji, ale by wykorzystać potencjał na rynku lokalnym, gdyż jest wiele działających chórów, doświadczonych, podjęliśmy próbę zorganizowania przeglądu o luźniejszej konwencji – przyznał dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha Waldemar Jednoróg.
- Koło kocha muzykę chóralną – powiedziała otwierając spotkanie dyrektor MDK Marianna Grabowska. Te żartobliwe słowa odnosiły się do słonecznej aury, jaka od początku konfrontacji, a później przeglądu, zawsze towarzyszyła imprezie.
Po udanych prezentacjach, występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i ceramiczne upominki.