Zespoły ludowe i folklorystyczne oraz liczni rękodzielnicy pokazali się na 9. Jarmarku Świątecznym „Folklorem malowane”. Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Jak twierdzą organizatorzy, stale się rozwija z korzyścią dla kolan służąc kultywacji tradycji i dawnych obyczajów.
- Ta impreza, którą wymyśliła Justyna Migus, od początku idealnie wpisała się w klimat przedświątecznego czasu – przyznała dyrektor placówki Marianna Grabowska. Zaś pomysłodawczyni przedsięwzięcia dodała, że organizatorzy nie spodziewali się, że co roku będzie co zaprezentować lokalnemu odbiorcy. Tymczasem, i na szczęście, jarmark wpisał się w lokalny koloryt, każdego roku pojawia się coraz więcej wystawców, sami docierają do MDK-u z propozycją zaprezentowania swoich prac, a niektórzy pojawiają się kilkakrotnie poszerzając asortyment i tym samym prezentując coraz bogatszy dorobek. Jest to przede wszystkim doskonała okazja to pokazania bogactwa rodzimych tradycji w dekorowaniu domu i stołu.
W programie spotkania znalazła się nie tylko wystawa prac rękodzielników, którzy dostarczyli cieszące oko, a nawet budzące zazdrość wielu pań wykonane ręcznie cudeńka, ale także miało miejsce ogłoszenie finalistów konkursu na „Wielkanocne jajo”, występ Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec” z ZSRCKU w Kościelcu oraz zespołu folklorystycznego „Dębowiacy” z Sompolna. Niespodzianką dla obecnych była prezentacja przyśpiewek weselnych związanych z oczepinami w wykonaniu uczniów kl. III a ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu.
Korzystając z tej szczególnej okazji, dyrektor domu kultury życzyła obecnym wesołych świąt.