tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  25 Lipca 2024 r. Imieniny: Krzysztofa i Jakuba

Olimpia Koło – Obra Kościan 2:3 (2:1)

Dodane: 14 Kwiecień 2014  08:28:00   Opublikował:
1:0 i 2:1 prowadziła Olimpia w meczu IV ligi grupy południowej  z Obrą Kościan. Wszystko wskazywało na to, że w Kole pozostaną 3. punkty. Niestety, goście nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku i zdobyli dwie bramki wygrywając mecz 3:2.

Pierwsza połowa wyrównana w której kolanie zdobyli dwa gole. W 25 minucie sędzia podyktował rzut wolny z odległości około 25 metrów. Do piłki podszedł Paweł Powietrzyński i silnym strzałem zmusił bramkarza gości do kapitulacji. Na wyrównanie czekaliśmy 6 minut, kiedy to Maciej Bossy zdobył bramkę dla swoich barw. W 36. minucie po podaniu Marańdy, Damian Kotkowski zdobywa drugiego gola i jest 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie goście mieli przewagę, czego uwieńczeniem było zwycięstwo. W 73. minucie dośrodkowana piłka przez Damiana Łuczaka wpada do siatki i jest 2:2. Nie bez winy był tu dotychczas dobrze broniący Suliński. Gdy do końca meczu pozostało 11 minut goście wykonywali rzut wolny, do piłki dopadł  ponownie Łuczak i umieścił ją w siatce na 2:3.

Na usprawiedliwienie przegranej należy przytoczyć fakt, ze olimpijczycy wystąpili w osłabionym składzie. Ze względu na naukę nie mógł zagrać Kujawa, Sikorski, Zaborski i Jaroszewski. Kawka został wprowadzony dopiero pod koniec meczu i nie wiele mógł zdziałać. Poza straconymi bramkami obie drużyny oddały po kilka silnych strzałów, ale bramkarze byli na posterunku i dzielnie bronili swej świątyni.

- Przegraliśmy wygrany mecz. Nie można u siebie stracić trzech bramek w taki sposób, tym bardziej, że strzeliliśmy dwie i mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Szkoda, ale jak już wcześniej mówiłem ta drużyna potrzebuje jeszcze trochę zgrania. – skwitował Jarek Kawka.