tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  24 Lipca 2024 r. Imieniny: Krystyny i Olgi

Olimpia Koło – SKP Słupca 3:2 (0:1)

Dodane: 12 Maj 2014  08:10:00   Opublikował:
Mecz derbowy okręgu konińskiego pomiędzy  Olimpią Koło, a SKP Słupca zakończył się wygraną miejscowych w stosunku 3:2.

Do przerwy Olimpia przegrywała 0:1 po strzeleniu gola przez Jakuba Woźniaka w 34. minucie. Po  zmianie stron w 62. minucie obrońca Olimpii Dawid Wiśniewski z podania Zaborskiego zdobył wyrównanie na 1:1. Jest to kolejna bramka zdobyta przez tego zawodnika. Na strzelenie kolejnej bramki przez gości czekaliśmy niecałe 5 minut, kiedy to Kamil Stefaniak ponownie dał prowadzenie dla swego zespołu. W 83. minucie Damian Kotkowski uzyskuje wyrównanie na 2:2. Gdy do końca meczu pozostało już niewiele minut (13), trener Tomek Mikusik aby ratować sytuację zmienia Mariusza Nieznalskiego i strzela w 88. minucie zwycięskiego gola na 3:2. Trener Mikusik pokazał swym młodszym kolegom, że nie należy rezygnować z walki, a grać do końca. Zdobyta bramka przez Tomka była ozdobą tego meczu. Gratulujemy panie Tomku. Jeśli chcemy kogoś nauczyć, musimy sami pokazać jak to się robi i to się panu udało. Przykład godny naśladowania.  Mecz toczył się w przyjacielskiej i miłej atmosferze. Sędziował jako główny – Paweł Włoszczyński, asystenci – Eugeniusz Grzesiak i Arkadiusz Nowakowski.

A co powiedział o meczu kolski menadżer Jarek Kawka: – Całe spotkanie mogło się podobać, ponieważ obfitowało w wiele podbramkowych sytuacji, zarówno z jednej jak i drugiej strony. Cieszy mnie jednak fakt, że to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wykorzystaliśmy o jedną sytuację więcej od zespołu słupeckiego i 3 punkty pozostały w Kole.

Olimpia: Robert Suliński, Paweł Powietrzyński, Radosław Urbaniak,  Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Mariusz Nieznalski  (77 Tomasz Mikusik), Piotr Marańda, Ariel Szczesiak (89 Miłosz Powietrzyński), Łukasz Kujawa, Mateusz Zaborski, Damian Kotkowski.

SKP Słupca: Krzysztof Sikorski, Patryk Krawiec, Daniel Bednarowicz, Piotr Andrzejczak, Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Mateusz Duszyński, Michał Walerczyk, Michał Lorecki,  (75 Norbert Lorecki), Jakub Woźniak, Kamil Stefaniak.