tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  23 Lipca 2024 r. Imieniny: Brygidy i Bogny

Gratulacje dla Kamila!

Dodane: 10 Październik 2014  08:34:00   Opublikował:
8 października 2014 r. w Poznaniu odbyły się Finały XVI Wojewódzkiej Licealiady w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowała czteroosobowa drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, której zawodnicy 26.09.2014r w Koninie  w zawodach rejonowych zdobyli medalowe pozycje.

Drużyna w składzie: Iga Przybylska (1500 m – 5.53.76), Sylwia Zuchniarek (pchniecie kulą – 10.55 m), Kamil Koligot (rzut oszczepem 1- miejsce- 55,50), Szymon Stelmasik (pchnięcie kulą – 12.34 m) zaprezentowała się w Poznaniu z bardzo dobrej strony. W zawodach wzięli udział również uczniowie ZSCKR Powiercie, ZSE-A Koło, ZSRCKU Kościelec. Uczeń LO Kamil Koligot wywalczył w Finale Wojewódzkim 2 miejsce wynikiem 57,06 m. (był to wynik gorszy niż uzyskany w wygranych zawodach powiatowych w Powierciu – 60,25). Finał wojewódzki wygrał zawodnik z LO Środa Wielkopolska Hubert Pieszke z wynikiem 57,34 m.
Dla Liceum Ogólnokształcącego w Kole to drugi medal w zawodach wojewódzkich.

W zeszłym roku szkolnym Kamil zajął w tych samych mistrzostwach III miejsce. Tegoroczny wynik jest dużym sukcesem szkoły, albowiem jest to pierwsze wicemistrzostwo na szczeblu wojewódzkim w historii LO Koło, w konkurencjach lekkoatletycznych. Warto zaznaczyć, że Kamil swoją przygodę z oszczepem rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku i nie uprawia tej dyscypliny profesjonalnie, a pokonał zawodników trenujących od wielu lat w klubach. Tym bardziej gratulujemy!!!