tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  4 Lipca 2024 r. Imieniny: Elżbiety i Teodora

Witamy Olimpię w IV lidze!

Dodane: 08 Czerwiec 2012  07:29:00   Opublikował:
Stało się to, na co kolscy kibice czekali niemal rok. Olimpia znów awansowała do IV ligi, pokonując 11 drużynę w  tabeli Polonusa Kazimierza Biskupiego 8:0 (3:0). W rozegranych 30 spotkaniach kolanie zdobyli 69 punktów, zwyciężając w 21 meczach, 6 remisując i ponosząc 3 porażki.

Pierwszą bramkę zdobył w 8 minucie Izydorczyk strzelając z prawej flanki w długi róg. Na następnego gola czekaliśmy 20 minut, kiedy to Kotkowski wypuścił w uliczkę Sikorskiego, a ten dopełnił formalności podwyższając na 2:0. W 42 minucie Sikorski  ładnie obsłużył Kawkę, który plasowanym strzałem zdobył 3 gola i z tym wynikiem piłkarze zeszli o szatni.

Po zmianie stron wszyscy liczyli na grad bramek, ponieważ bramkę od strony Warty kolanie mają lepiej ostrzelaną. I tak się stało. Padły następne gole. Na 4:0 podwyższył Kotkowski w 63 minucie, a 16 minut później Trzmielewski nie dał szans bramkarzowi gości i strzelił na 5:0. Trzy minuty potem Kotkowski  z podania Izydorczyka ładnym strzałem zdobył 6 bramkę. Na 7:0 strzelił w 86 minucie Jóźwiak, a wynik meczu w 88 minucie na 8:0 ustalił  Marańda.

Reasumując mecz mógł się podobać, a sytuacji sam na sam z bramkarzem gości gospodarze zmarnowali aż 6. Ale nie wymagajmy za dużo. Jest to młoda drużyna, która uczy się rzemiosła piłkarskiego. Najważniejsze jest to, że  po roku przerwy powiat kolski ma znów swojego reprezentanta w IV lidze. Mamy nadzieję, że pobyt w tej klasie będzie trwał przynajmniej kilka lat.

– Jestem bardzo zadowolony, ponieważ nasz plan awansu został zrealizowany w 120%. Tak jak już wcześniej niejednokrotnie wspominałem awansować chcieliśmy za dwa lata. Jednak mieliśmy cichą nadzieję, że uda to się już w tym sezonie i tak się stało. Mieliśmy młody i ambitny zespół i cała drużyna chciała bardzo  tego awansu, a jak się czegoś bardzo chce to można. Dziękuję chłopakom za to co zrobili, przede wszystkim tym  co zostali w drużynie po spadku. Wchodzimy do IV ligi i mam nadzieję, że tym razem zadomowimy się tutaj przez kilka lat - powiedział były prezes Olimpii  KołoJarosław Kawka.

Skład Olimpii: Suliński, Krzyżanowski, Sikorski, Trzmielewski, Wojtczak, Powietrzyński, (60 Jóźwiak), Kotkowski, Izydorczyk,  Szymański, (55 Jasiakiewicz), Kawka (70 Marańda), Mielczarek.