tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  3 Lipca 2024 r. Imieniny: Anatola i Jacka

Kolejny turniej Gabrysi

Dodane: 14 Grudzień 2015  08:21:00   Opublikował:

W minioną sobotę w Centrum Tenisowym Angeliki Kerber w Puszczykowie odbył się drugi z ośmiu cyklów turnieju o Mistrzostwo Wielkopolski w Tenisie Ziemnym. Gabrysia po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą, nie brała udziału w żadnych rozgrywkach turniejowych i dlatego nie pojawiła się na pierwszym z cyklu turnieju rozgrywanym na kortach w Puszczykowie.

Gabi po wcześniejszych ustaleniach z trenerem Włodkiem Poznańskim wystartowała w starszej kategorii wiekowej tzn. Zielonej do lat 10 (rozgrywała mecze z zawodniczkami o dwa lata starszymi). Gra odbyła się już na pełnowymiarowym korcie, zielonymi piłkami wolniejszymi o 25 % niż standardowe piłki do tenisa.

Był to pierwszy turniej Gabi w tej kategorii wiekowej, wcześniej startowała tylko w kategorii Pomarańczowej do lat 9. Specyfiką kategorii zielonej jest już podział dzieci ze względu na płeć, dziewczynki grają z dziewczynkami a chłopcy z chłopcami.

Do turnieju przystąpiło pięć dziewczynek. Zasady gry były proste "każdy gra z każdym", więc Gabrysia miała do rozegrania 4 mecze. W tej kategorii wiekowej gra się dwa sety od stanu 2:2, przy stanie 1:1 w setach decyduje tie-break do 7.

Gabi zaczęła bardzo dobrze wygrywając dość łatwo 6:3, 6:3. Drugi pojedynek okazał się cięższy i Gabi musiała oddać wyższość koleżance z Leszna przegrywając 6:4, 6:4. Kolejny mecz to wynik dodatni dla Gabi 6:2, 7:6. Pozostał ostatni mecz który stoczyła ze swoja starsza koleżanka z treningów Alicja Szurgot .Tu wynik po dobrym meczu okazał się lepszy dla Ali i zakończył się 6:3 6:4.

Gabi ostatecznie zajęła trzecią pozycję zaliczając dwa zwycięstwa i dwie porażki. Na wielkie gratulacje zasługuje Alicja Szurgot, która w tym turnieju odniosła 4 zwycięstwa i wygrała cały turniej. Na uwagę zasługuje także fakt, że przed turniejem na kortach trenowała aktualna 10 rakieta na  świecie Angelika Kerber i Gabi razem z Alicją miały możliwość podpatrzenia jak trenuje czołowa zawodniczka WTA.