Drugą inicjatywą przebiegającą pod hasłem Koło Ulicy były warsztaty graffiti, podczas których swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami podzielił się Jakub Mazur, utalentowany samouk, który przez lata ćwiczeń osiągnął perfekcję i dziś ma swych fanów i naśladowców.
Po sobotnich warsztatach beatboxu, realizowanych w ramach projektu Koło Ulicy, niedziela była dniem poświęconym graffiti. Jak już wyjaśnialiśmy, Sebastian Szczesiak będący prezesem stowarzyszenia Malinowa Mamba, a zawodowo pracownikiem Orange Polska wygrał konkurs dla pracowników Orange, w którym firma realizuje pasje swych pracowników, a do zmagań przystąpił z projektem Koło Ulicy, zakładającym warsztaty beatboxu i graffiti. Do poprowadzenia drugich poproszony został znany w środowisku Jakub Mazur. Sam ozdobił ściany MDK-u m.in. podobizną serca i rozumu oraz innymi „malunkami”, i na tym tle przyuczał adeptów tej sztuki.
Graffiti jest umieszczane najczęściej w przestrzeni publicznej, anonimowo, dlatego trwa odwieczny spór, czy jest to akt sztuki, czy wandalizmu. Zapewne jest to rodzaj kultury ulicznej, a zwyczaj pisania po murach celem przekazania określonych treści miał swoje początki już w starożytności. Prowadzący warsztaty zanim pokazał uczestnikom technikę, najpierw przybliżył krótką historię. Słuchacze dowiedzieli się, że na przełomie lat 60-70 rozpropagował tę subkulturę w Nowym Jorku niejaki Demetrius, znany też jako TAKI 183. Wyposażeni w wiedzę młodzi uczestnicy przystąpili do nauki techniki, zgodnie z udzielonymi wskazówkami malowali z ręki za pomocą farb w sprayu. Zdobyte doświadczenie zapewne pozwoli im samodzielnie ćwiczyć ten kunszt, miejmy jednak nadzieję, że bez szkody dla wizerunku miasta.
Fachowo poprowadzone warsztaty były pierwszym tego typu doświadczeniem pana Mazura, który jest samoukiem, a pasji swojej już od kilkunastu lat oddaje się w każdej wolnej chwili. Dążenie do perfekcji i samodzielne szlifowanie talentu nie poszło na marne, bowiem obecnie pan Jakub jest grafikiem komputerowym, prowadzi drukarnię, a zamiłowanie do projektowania rysunków na ścianę pomaga mu przy projektowaniu pod druk.