Żużlowcy Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra zakopują topór wojenny, Adrian Zieliński pakuje z wolontariuszami, Krystian Herba na rowerze wskakuje do Paczki, Kabaret Młodych Panów zaprasza do pomagania. Wszystko po to, żeby szybko znaleźć brakujących SuperW.
Na zgłoszenia wolontariuszy czekamy szczególnie w województwie wielkopolskim.
Tam brakuje jeszcze 143 SuperW. Najmniej zgłoszeń jest w
Koziegłowach, Środzie Wielkopolskiej, Skórzewie, Swarzędzu, Kole, Grodzisku, Lesznie-Aleje 3-ego Maja i w Centrum.
Tutaj znajdziesz listę miast, w których potrzebujemy wolontariuszy:
http://www.szlachetnapaczka.pl/tablica-ogloszen/action,get,id,764,t,tam-wciaz-szukamy-wolontariuszy.html
W sumie SZLACHETNA PACZKA potrzebuje jeszcze 1292 SuperW, którzy spotkają się z potrzebującymi, zdiagnozują ich sytuację i podejmą decyzję o włączeniu do projektu. To dzięki wolontariuszom najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.
Razem z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem prezesem Stowarzyszenia WIOSNA projekt SZLACHETNA PACZKA polecają
prof. Jerzy Buzek, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Turnau i Sławomir Szmal.
Niełatwo odnaleźć biednych
Wolontariusze sami odnajdują najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu. Docierają do tych, którym nikt nie pomaga, którzy sami nie potrafią upomnieć się o pomoc, którzy czasami stracili już nadzieję na lepsze jutro.
W poprzedniej edycji SZLACHETNEJ PACZKI schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze Paczki, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy.
Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.
Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.
Paczka łączy ludzi
- Nie ma nic piękniejszego od tego, gdy człowiek dostrzega drugą osobę, wychodzi poza swój świat i angażuje całego siebie, by jak najlepiej pomóc. To właśnie SZLACHETNA PACZKA uruchamia w ludziach ogromne pokłady dobra – mówi Ania, wolontariuszka Paczki od pierwszej edycji projektu.
Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin iprzekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.
www.szlachetnapaczka.pl
Jak się zgłosić?