Jesteśmy już po warsztatach hafciarskich, tworzenia papierowych kwiatów, malowania fartuchów i malowania ceramiki. Przygotowujemy się do wystawy, na wernisaż której zapraszamy 24 września o godz. 16.00. Wyeksponujemy na niej prace wykonane podczas rękodzielniczych spotkań. Przy okazji po raz pierwszy, od kilkudziesięciu lat zaprezentujemy stroje ludowe z zasobów Miejskiego Domu Kultury w Kole, którym, dzięki otrzymanej dotacji, udało się przywrócić dawny blask.
Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu, to warsztaty muzyczne, gdzie miłośnicy śpiewu uczyli się piosenek ludowych. Inna grupa brała udział w warsztatach tańca.
Efekty pracy zarówno śpiewaków jak i tancerzy podziwiać będzie można w zaplanowanym widowisku muzycznym z kwiatowym przesłaniem pt. "Róża kujawska z przytupem”. Zapraszamy na nie w niedzielę 26 września o godz.16.00. Swój akces do uczestnictwa, oprócz warsztatowców, zgłosiły grupy śpiewacze, muzycy i wokaliści z naszego regionu.
W projekcie zaplanowaliśmy przestrzeń dla lokalnych twórców, rękodzielników, rzemieślników i kolekcjonerów, którzy przez dwa dni, 25-go i 26-go września, będą mogli prezentować swoje dzieła i zbiory na pierwszym kolskim ETNO-Targu. Lista jest otwarta i można ciągle zgłaszać swoje uczestnictwo.
ETNO-Targ zaplanowaliśmy w otwartej przestrzeni przed Domem Kultury. Liczymy, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i nie zmusi nas do przeniesienia wydarzenia do gmachu naszej placówki.
Zapraszamy w dniach od 24 do 26 września, aby na chwilę przenieść się w klimaty barwnej i twórczej ludowości. Być może będzie to czas inspiracji do działań propagujących dawne tradycje lub odkrywania nowych pasji? Do zobaczenia na kolskich ludowych wydarzeniach realizowanych przez Miejski Dom Kultury w Kole w ramach projektu „Z misy chłopskiej na fartuch”.
Źródło: Miejski Dom Kultury w Kole