tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  25 Lipca 2024 r. Imieniny: Krzysztofa i Jakuba

Olimpia Koło – Dąbroczanka Pępowo 1:2 (1:0)

Dodane: 02 Maj 2013  07:37:00   Opublikował:
Miłe złego początki – tak można zacząć relację z meczu Olimpii Koło z Dąbroczanką Pępowo. Miło, że już na początku spotkania w 6 minucie gospodarze zdobyli prowadzenie ze strzału Kamila Jaroszewskiego, który wykorzystał strzał Piotrka  Marańdy. Dobrze broniący bramkarz gości odbił przed siebie piłkę, dopadł do niej Kamil Jaroszewski i z bliska umieścił ją w siatce.

Pierwsza  jak i druga połowa to mecz wyrównany z tym, że więcej strzałów oddali kolanie. Stworzyli też więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Tuż po przerwie w 52. minucie sędzia Marcin Dominiak podczas wykonywania rzutu wolnego z wysokości pola karnego w ustawionym murze kolan dopatrzył się ręki i podyktował rzut karny, który wykorzystał Adrian Nawrot. Może i była ręka, ale zawodnik ma prawo zasłonić twarz i wówczas rzutu karnego nie dyktuje się. Najlepsze w całej sytuacji było to, że nawet zawodnicy z Pępowo nie wiedzieli co robi sędzia główny spotkania. Druga bramka to kolejny popis arbitra głównego. Podczas wykonywania wrzutu z autu Jarek Kawka dostaje z łokcia w twarz od zawodnika z Pępowa i  upada. Sędzia nie reaguje. Cała kolska obrona protestuje i skupia uwagę na Jarku. W tym momencie Pępowo strzela gola. Zły koniec to przykre, że kolanie przegrali wygrany mecz.

Po meczu zarówno piłkarze jak i kibice byli bardzo niezadowoleni i schodzących sędziów do szatni pożegnali gwizdami. Tak więc Olimpia straciła kolejne punkty na swoim boisku. Następny mecz w niedzielę w Kaliszu. Po meczu zbulwersowany członek zarządu OZPN w Koninie Jarek Kawka powiedział: - Sędziowie zaprezentowali wysoki poziom przed meczem ponieważ przyjechali do Koła w jednolitych garniturach i naprawdę świetnie wyglądali. Podczas spotkania było już gorzej, sędzia główny nie radził sobie kompletnie z poczynaniami zawodników na boisku i podarował Dąbroczance 2 bramki, za co dziękowali mi osobiście sami zawodnicy z Pępowa. Po meczu nie czuję się przegranym lecz oszukanym przez sędziego głównego.  W tym meczu pan Marcin Dominiak zaprezentował  poziom kreta na Żuławach, oczywiście nie obrażając  kreta. Podam jeszcze raz ostateczny wynik Meczu:  Olimpia Koło – Sędzia Główny Marcin Dominiak 1:2. Dziękuję.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Piotr Krzyżanowski, Filip Szymański (75 Michał  Nowakowski), Mateusz Trzmielewski, Dawid Wiśniewski, Łukasz Ekiert, Kamil Jaroszewski (65 Ariel Szczesiak), Piotr Marańda, Artur Bednarczyk (70 Piotr Baryła), Jarosław Kawka.